پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود : هیچ تهیدستی سخت تر از نادانی و هیچ مالی سودمندتر از عقل نیست .

جوانان شایسته ایران مقتدرانه بدون باخت بر سکوی قهرمانی ایستادند.

جوانان شایسته تکواندو ایران با 5 برد متوالی مقتدرانه عنوان نخست بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی تیمی جهان را به نام کشورمان ثبت کردند.  jam jahani2018 B2

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و دومین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی تیمی جهان در سال 2018 با حضور 8 تیم دعوت شده از سوی فدراسیون جهانی از روز گذشته (شنبه - سوم آذرماه) در مجموعه ورزشی «زاید» فجیره آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

تیم شهرداری ورامین به عنوان نماینده ایران در گروه دوم با تیم‌های آذربایجان، چین و ازبکستان هم‌گروه شده بود که در مرحله مقدماتی و در اولین اولین مسابقه خود به مصاف تیم آذربایجان رفتند و موفق شدند با نتیجه 66 بر 58 این مبارزات را به پایان برساند. در دومین دیدار رو در روی تیم چین قرار گرفت و با نتیجه 45 بر 44 با پیروزی از شیاپ‌چانگ خارج شد و در آخرین پیکار نیز برابر تکواندوکاران ازبکستان با نتیجه 54 بر 37 به برتری رسید تا بدون شکست راهی نیمه نهایی شد.

نمایندگان شایسته کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی رو در روی تیم قزاقستان قرار گرفتند و توانستند با شایستگی نتیجه را 49 بر 29 به نفع خود به پایان برساند و به فینال راه پیدا کنند. در فینال نیز در پایان دیداری حساس و نفس گیر موفق شدند تکواندوکاران روسیه را 31 بر 30 مغلوب خویش ساخته و بر سکوی قهرمانی بایستند.

آذربایجان و قزاقستان مشترکان به عنوان سومی رسیدند.

سروش احمدی، میرهاشم حسینی، ابوالفضل یعقوبی، سینا بهرامی و مهدی خدابخشی اعضای تیم ایران را تشکیل داده‌اند.

هدایت این تیم برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی است. سیدحسن میر نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

گفتنی است؛ مسابقات قهرمانی تیمی جهان دارای گرید تیمی G2 می‌باشد و به ترتیب به تیم‌های اول 20 امتیاز، دوم 12 امتیاز، سوم 7.2 امتیاز و پنجم 4.32 امتیاز تعلق می‌گیرد.


تبلیغات

021                                                                                                                                                                          

2

 

 

g1