پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود : هیچ تهیدستی سخت تر از نادانی و هیچ مالی سودمندتر از عقل نیست .

دختران ملی پوش کشورمان در رده دوم تورنمنت بین المللی کره جنوبی

 

زنان هوگوپوش کشورمان با کسب 5 مدال طلا، نقره و برنز موفق شدند در رده دوم جدول مدالی تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی قرار بگیرند.

 team zanan kore B

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی از صبح روز چهارشنبه – 27 تیرماه با حضور 1134 تکواندوکار در دو بخش پومسه و کیوروگی (رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان) در سالن «هالا» ججو آغاز و امروز (دوشنبه – یکم مردادماه) به پایان رسید.

این رقابت‌ها در بخش زنان با حضور 213 تکواندوکار از 30 کشور برگزار شد که در نهایت تیم کره‌جنوبی با کسب 7 طلا، 2 نقره و 8 برنز در جایگاه نخست قرار گرفت، تیم ایران با یک طلا، یک نقره و 3 برنز در جایگاه دومی ایستادو ویتنام نیز با 3 نقره رده سومی را به خود اختصاص دادند.

ملی‌پوشان کشورمان با ترکیب مریم ملکوتی‌خواه (وزن 46- کیلوگرم)، ناهید کیانی (وزن 49- کیلوگرم)، الهه شیدایی (وزن 53- کیلوگرم)، پریسا جوادی (وزن 57- کیلوگرم)، زهرا شیدایی (وزن 62- کیلوگرم)، کیمیا علیزاده (وزن 67- کیلوگرم)، ملیکا میرحسینی و زینب اسماعیلی (وزن 73- کیلوگرم)، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل (وزن 73+ کیلوگرم) در این تورنمنت به مصاف رقبایشان رفتند که در نهایت با یک مدال طلا (ملیکا میرحسینی)، یک نقره (مریم ملکوتی‌خواه) و 3 برنز (پریسا جوادی، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل) عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند.

نمایندگان ایران ساعت 10:25 صبح روز چهارشنبه – 3 مردادماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند.

هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و زهرا حاجی وند به عنوان مربی است. زهرا افتخاری نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.تبلیغات

021                                                                                                                                                                          

2

 

 

g1