پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود : هیچ تهیدستی سخت تر از نادانی و هیچ مالی سودمندتر از عقل نیست .

مردان اصفهانی بر سکوی دومی سیزدهمین دوره مسابقات پومسه کشور

 

سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور پومسه مردان در حالی به کار خود پایان داد که تیم تهران موفق شد برای هفتمین سال متوالی بر سکوی قهرمانی بایستد، اصفهان نایب قهرمان شد و مازندران عنوان سومی را کسب کرد.

 ghahremani keshva1r 97 B1

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سیزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور پومسه در گروه مردان از صبح روز گذشته (پنجشنبه - پنجم مهرماه) با حضور 383 پومسه‌رو از 27 استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان‌رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کیش، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان (دو تیم) و یزد به میزبانی هیات تکواندو استان همدان (پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی2018) آغاز و امروز به پایان رسید.

اين دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار شد که در بخش انفرادی استاندارد رده های سنی كمتر از 12 سال، 12 تا 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال، 31 تا 40 سال، 41 تا 50 سال و 51 تا 60 سال، 61 تا 65 سال و بالای 65 سال و در بخش ترکیبی و ابداعی انفرادی 4 رده‌سنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال و در بخش تیمی (3 نفره) رده‌های سنی كمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال پیگیری گردید.


در پایان این دوره از مسابقات، مردان پومسه‌رو تهران با کسب 6 مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 51 امتیاز توانستند برای هفتمین سال متوالی مقتدرانه عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت نمایند. تیم اصفهان با 3 مدال طلا، 3 نقره، 5 برنز و 35 امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و تیم مازندران با 3 مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 26 امتیاز سکوی سومی را به تصاحب خود در آورد.

تيم‌هاي البرز، فارس، همدان الف، سمنان، گیلان، خراسان‌رضوی و خوزستان به ترتيب در رده چهارم تا دهم جدول قرار گرفتند.

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترین‌های این دوره از مسابقات به شرح ذيل معرفی شدند:

بهترین سرپرست: هادی ترکاشوند (اصفهان)
بهترین مربی: حمید نظری (تهران)
بهترین داوران: احمد خدایی (تهران)، محمدحسین ربانی (قم) و سیدمحمد رهبر هاشمی (گیلان)
تیم اخلاق: همدان
بازيكن شير مرد: امیرصالح کریمی (فارس)
فني‌ترين بازيكن: یاسین زندی (مازندران)


تبلیغات

021                                                                                                                                                                          

2

 

 

g1