پیامبر اکرم صلّى اللّه علیه و آله فرمود : هیچ تهیدستی سخت تر از نادانی و هیچ مالی سودمندتر از عقل نیست .

قرعه‌كشي رقابت‌هاي تیمی گرنداِسلم تکواندو انجام شد/ روسیه اولین حریف ایران

 مراسم قرعه کشی نخستین دوره مسابقات تیمی گرنداِسلم انجام شد و تیم‌ملی کشورمان در اولین دیدار به مصاف روسیه می رود.  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نخستین دوره مسابقات "گرنداِسلم" تکواندو با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان و در اوزان المپیکی به میزبانی «ووشی» چین برگزار می‌شود. این رقابت‌ها به صورت سری در حال پیگیری است که سری پنجم و پایانی به صورت تیمی از ساعت 3:30 صبح فردا (شنبه) به وقت تهران پیگیری می‌شود.

تیم ایران با کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی 2017 (تیمی قهرمانی جهان) موفق شد جواز حضور در این رویداد را بدست آورد، همچنین روسیه که عنوان نایب قهرمانی جام جهانی را بدست آورده بود، تیم چین به عنوان میزبان مسابقات و کره جنوبی نیز به عنوان تیم پیشنهادی از طرف کمیته فنی در این رقابت‌ها حضور دارند.

مراسم قرعه کشی این دوره از رقابت‌ها ساعتی پیش انجام شد و برهمین اساس تیم ملی تکواندو ایران در نخستین گام رو در روی تیم روسیه قرار خواهد گرفت. تیم چین و کره‌جنوبی نیز با یکدیگر مبارزه می‌کنند.

تیم ایران با ترکیب آرمین هادی‌پور، میرهاشم حسینی، سیدحسین احسانی، عرفان ناظمی، مهدی خدابخشی و سعید رجبی به مصاف رقبایش می‌رود.

هدایت این تیم برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز باشد.

فدراسیون جهانی تکواندو نحوه برگزاری این دوره از رقابتها را اعلام کرد؛ این مسابقات در 4 راند (5، 3، 5 و 5 دقیقه ای) برگزار خواهد شد که در راند اول 5 هوگوپوش به ترتیب اوزان مبارزه می‌کنند؛ راند دوم 3 ورزشکار انتخاب شده توسط مربی بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند و در دو راند پایانی نیز 5 تکواندوکار با امکان حداکثر 12 بار جابجایی مبارزه خواهند کرد.

همچنین با توجه به قوانینی که برای این مسابقات در نظر گرفته‌اند، برای ضربه چرخشی به هوگو 4 امتیاز، ضربه چرخشی به سر 5 امتیاز، شمارش داور برای ناک دان 5 امتیاز و خروج یک پا از زمین یک اخطار(Gam-jeom) در نظر گرفته شده است. تیمی که در مجموع 40 اخطار بگیرد، بازنده مسابقه خواهد بود.

گفتنی است؛ در این مسابقات به تیم های اول تا سوم به ترتیب 20، 10 و 5 هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.

 


تبلیغات

021                                                                                                                                                                          

2

 

 

g1

آمار بازدیدکنندگان